„Smetanova Litomyšl“ kolik z vás si při přečtení tohoto dvouslovného názvu vybaví klasiky?

Byla jsem jednou z nich. Lidé v mém okolí reagovali podobně a tak často zněla „Vy budete vystupovat na tom festivalu klasické hudby?“, když jsem tento festival ve spojitosti s Maranathou zmínila. Ano bylo tomu skutečně tak. Koncem června měl Maranatha Gospel Choir příležitost vystoupit v rámci programu festivalu Smetanova Litomyšl v Klášterních zahradách

Na pódiu ze kterého byl nádherný výhled na protilehlý kostel a umocňoval tak atmosféru rozlehlé zelené zahrady se rozpohybovala a rozezpívala gospelová parta lidí, která zcela jistě naplnila hudební radostí nejedno srdce. Zazněly nejen bolíbené gospelové pecky jako Manifest nebo Through me ale také písně známých autorů typu Man in the mirror nebo Happy.

Lidé v zahradě nejprve seděli na lehátkách, polštářích a nebo jiných, ale po čase poslechu se nebáli zvednout  a spolu se zpěváky zpívali, tleskali a tančili. A tak se tahle gospelová parta lidí mohla s  lidmi, kteří ať už záměrně nebo náhodně na koncert přišli o kousek té své hudební radosti podělit.

Jana P.